Skip to content


                • o historii studia Po špičkách


Studio pro tanec a pohybovou výchovu Po špičkách je od srpna 2015 samostatným pokračováním  Tanečního studia Po špičkách, které od roku 2001 působilo při Sdružení Roztoč v Roztokách u Prahy (původně Taneční kroužek Zuzany Smugalové změnil v roce 2005 název na Po špičkách a v roce 2012 se ustálil jako Taneční studio Po špičkách).
Taneční výukou prošlo během oné doby (převážně v předškolním věku)  stovky nejen roztockých tanečnic (i tanečníků) a většina z nich se i nadále tanci věnuje. Několik posledních let přesahuje počet žáků tanečníků studia stovku. Studio navštěvují děti od 3 do 15 let a pravidelné hodiny mají  i dospělí.nozky
Téměř 14 let inspirující spolupráce se Sdružením Roztoč přinesla studiu výrazné rozšíření a tedy i organizační, časovou a prostorovou náročnost, které vyústily  v roce 2015 do potřeby osamostatnění tanečního studia jako nezávislého subjektu.
Studio Po špičkách nyní směřuje své  fungování k systematickému zájmovému uměleckému vzdělávání.

Po špičkách  se zhruba od roku 2005 pravidelně  účastní nejrůznějších přehlídek a festivalů, otevřených i postupových, kde jsou výsledky jeho práce hodnoceny velmi pozitivně včetně nominací a účasti na celostátních přehlídkách. Soupis úspěchů a ocenění lze nalézt ZDE, inspirací k těm nejúspěšnějším choreografiím vždy byly a jsou především děti samotné  a jejich individuální i skupinová osobitost.
Studio Po špičkách po celou dobu jeho působení vede Zuzana Smugalová

 zpět nahoru

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com